You are currently viewing Wybór łóżka dziecięcego dla 3-latka

Wybór łóżka dziecięcego dla 3-latka

Wielu rodziców zastanawia się, kiedy powinni „przeprowadzić” swoje dziecko z łóżeczka niemowlęcego do większego, bez szczebli i zbędnych zabezpieczeń? Jeśli już nawet podejmą taką decyzję, to stają przed kolejnym dylematem. Jakie łóżeczko wybrać i co powinno determinować wybór konkretnego modelu? Mając na uwadze fakt, że zdrowy sen i bezpieczeństwo maluszków jest najważniejsze, poniżej przedstawiamy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu łóżka dziecięcego dla 3-latka.

Na co zwrócić uwagę wybierając łóżko dla 3-latka?

Ważną kwestią, przy wyborze łóżka dla 3-latka jest jego temperament i stopień rozwoju. Każde dziecko dojrzewa we własnym tempie i sygnalizuje różne potrzeby. Najważniejszą rolą rodzica jest pozwolić iść mu naprzód i jednocześnie zapewnić najbardziej bezpieczne warunki.

Trzy lata, to wiek, kiedy spanie w niemowlęcym łóżeczku przestaje być dla dziecka wygodne. Maluch jest na tyle ruchliwy i samodzielny, że wręcz wskazane jest usuwanie przeszkód, które mogą ograniczyć jego swobodę.

Nie oznacza to jednak, że nie istnieją elementy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze pierwszego „dorosłego” łóżeczka. Kluczowe to: bezpieczeństwo, wygoda i funkcjonalność. Najważniejsze czynniki niewątpliwe wpłyną na jakość snu, co będzie również skutkować dobrym stanem zdrowia naszej pociechy.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to najważniejsza kwestia, którą powinien kierować się każdy rodzic planujący zakup łóżeczka dla swojej pociechy. Zapewnienie fizycznej ochrony opierać się będzie przede wszystkim na takich elementach, jak:

  • materiał – polecamy wybór modelu wykonanego z drewna, ma to znaczenie pod kątem estetyki, jak również użytkowania (metalowe łóżka mogą być np. zimne i nieprzyjemne w dotyku),
  • zabezpieczenia – zdarza się, że dziecko jest na tyle ruchliwe (nawet podczas snu), że właściwym jest ograniczenie mu nocnych wędrówek przez montaż barierek np. w wybranym rogu łóżka,
  • wykończenie – w przypadku drewnianego łóżka niezwykle istotną kwestią jest, żeby łóżko było idealnie wyszlifowane, a wyeksponowane rogi zaokrąglone,
  • sposób połączenia elementów – łóżeczko malucha służy do spania, ale również do (często szalonej) zabawy, dlatego ważne jest solidne połączenie wszystkich elementów jego konstrukcji,
  • niezbędne atesty.

Wygoda

Idealne łóżeczko dla trzylatka powinno zachęcać, do korzystania z niego. Zarówno zabawy, jak i odpoczynku. Dlatego ważne jest, by było po prostu wygodne. Co składa się na taką wygodę? Z pewnością odpowiednio dobrany materac, właściwe ustawienie i rozmiar. Dla naszych pociech o wygodzie będzie również stanowił design. Dobór stonowanych, ciepłych kolorów ma bowiem wpływ na komfort psychiczny związany z użytkowaniem łóżka.

Funkcjonalność

Dla dorosłych łóżko spełnia jedną, najważniejszą funkcję: jest miejscem do odpoczynku. W przypadku trzylatków jego funkcjonalność jest dużo szersza. Łóżeczko jest miejscem do spania, czytania, układania klocków, skakania, zabawy w namiot, spotkań towarzyskich i wiele, wiele innych.

Mając na uwadze, tak liczne zadania należy zadbać, żeby było odpowiednio zwymiarowane. Nie warto jednak kupować łóżka z myślą, że powinno naszemu dziecku posłużyć wiele lat. Przez ten czas zostanie mocno wyeksploatowane, przestanie być bezpieczne i wygodne.

Znaczenie ma również design, dzięki któremu łóżeczko jest meblem, które stanowi idealne uzupełnienie charakteru wnętrza pokoju dziecięcego. Uniwersalna, stonowana, ciepła kolorystyka wpłynie z pewnością na poczucie komfortu i

Łóżko domek – dlaczego to najlepszy wybór?

Drewniane łóżeczko domek, to mebel, który łączy wiele funkcjonalności i jest idealnym zaspokojeniem potrzeb naszej pociechy. Dlaczego? Dzieci uwielbiają spać w dziwnych, nieoczywistych miejscach. Codzienne nocowanie w domku, który kształtem przypomina prawdziwy budynek, to wspaniała atrakcja. Łóżko domek dla dzieci jest zatem połączeniem dwóch przyjemności: odpoczynku i dobrej zabawy.

Łóżeczko domek wyróżnia niezwykle wysmakowany design. Stonowane kolory, skandynawski styl sprawiają, że jest idealnym uzupełnieniem wnętrza pokoju dziecięcego, bez względu na jego charakter.

Nie należy również zapominać, że łóżko dla dzieci z barierką domek wyróżnia się solidną konstrukcją i wysoką jakością użytych materiałów. Dzięki temu nasze pociechy są bezpieczne, co ma niewątpliwy wpływ również na poczucie bezpieczeństwa rodziców.

Łóżko dla dziecka domek to rozwiązanie, które sprawdzi się w przypadku bardzo małych, jak również dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Mebel dostępny jest w różnych rozmiarach i konfiguracjach, dzięki czemu znajdzie się na niego miejsce zarówno w dużym domu, jak i niewielkim mieszkaniu.